fa-IRen-US
021-52856

کوپلینگ و دنباله، اتصالاتی جهت لوله و شلنگ های پنوماتیک

اتصالات پنوماتیک قطعاتی هستند که برای اتصالات بخش لوله، لوله و شیلنگ در سیستم های پنوماتیک (فشار هوا) استفاده می شود. به دلیل فشار بالای باد، امکان اتصال به روش‌های سنتی و ساده وجود ندارد و ادوات بادی باید توسط اتصالات مستحکم به کمپرسور باد متصل شوند تا فشار باد نتواند باعث جدا شدن ادوات بادی از کمپرسور شود. این اتصالات باد باید توسط کوپلینک و دنباله باد انجام شود. اتصالات هوا بخش مهمی از هر سیستم هوای فشرده است. آنها کمک می کنند تا لوله ها یا شیلنگ هایی را که از طریق آن جریان هوا جریان می یابند، هدایت کند.


در مقایسه با اتصالات هیدرولیکی، اتصالات پنوماتیکی به طور معمول با مهر و موم تنگتر و فشار پایین تر مشخص می شود. آنها اغلب در سیستم های کنترل پنوماتیک و ابزار دقیق استفاده می شوند.

لوله هاا و شیلنگ ها


مهم است که مشخص شود چه نوع لوله ای در سیستم متصل شده است تا مشخص شود چه اتصالات مناسب هستند.
شیلنگ های انعطاف پذیر که از لایه های مختلفی از مواد مختلف ساخته شده اند. اتصالات شیلنگ اغلب دائمی نیستند، از آنجا که شلنگ خود را اغلب به دلیل پوشیدن جایگزین می کند.
لوله های سفت و سخت که ساخته شده از یک ماده جامد هستند. به طور کلی، لوله ها با ابعاد قطر داخلی آنها تعریف می شوند.


سایز اتصالات 


واضح ترین تفاوت بین انواع اتصالات هوا اندازه آنها است. انجمن ملی لوله (NPT) یک استاندارد است که اندازه و تنظیمات اتصالات هوا را کنترل می کند. اندازه NPT در اینچ است. اتصالاتی نیز طراحی شده اند تا به اندازه های مختلف پورت و همچنین اندازه های مختلف لوله متناسب باشند.


اتصالات هوا مستقیم 


اتصالات هوا مستقیم ساده ترین نوع اتصالات هوا است. آنها یک خط هوا را در یک انتها می پذیرند و انتهای دیگر به یک وسیله دگیر متصل می شود، این یعنی دستگاهی که شما به آن نیاز دارید، تا بتوانید ابزار، شیر، سیلندر هوا و یا هر نوع دیگر از اجزای کمپرسور هوا را متصل کرده و کار اندازید.


اتصالات زانویی هوا


اتصالات زانویی اجازه می دهد خط هوا به اتصالات خود را در یک زاویه اتصال دهید. بیشترین اتصالات زانویی را با یک ویژگی چرخشی ارائه می دهند، به طوری که هنگامی که اتصالات متصل می شود هوا در مسیر حرکت می کند. با این حال، این ابزار نمی تواند به طور مداوم چرخانده شود، اما می توان آن را فقط یکبار تنظیم کرد و در حالی که ابزار استفاده می شود، در آن موقعیت نگهداری می شود.

 

کوپلینگ


رابطه اتصال منبع تامین کننده فشار هوا یا همان کمپرسور باد به ابزار و ادواتی که با نیروی باد کار می کنند مانند میخکوب بادی یا بکس بادی. کوپلینگ از دو سر تشکیل شده استکه طرف رزوه شده به کمپرسور بسته شده و ثابت می ماند و سر دیگر که به وسیله دنباله به ابزار یا وسیله دیگر متصل شده و انقال قدرت را انجام میدهد. کوپلینگ های باد در انواع مختلفی شامل : تک، دو راهه و سه راهه، کوبلینگ لوله خور، کوبلینگ برون رزوه، گوبلینگ شلنگ خور، کوبلینگ تلفنی خور، کوبلینگ درون رزوه،  به بازار عرضه می شوند. مدل های دو راهه و سه راهه این قابلیت را دارند که همزمان دو یا سه ابزار به آن وصل شده و کار کنند. غالبا جهت طول عمر بالا دهانه های اتصال آنها یونیزاسیون می شود. 

 

دنباله


این قطعه برای ایجاد اتصال ابزار یا ادوات بادی به کوپلینگ است. غیر از موارد خاص و صنعتی دنباله های 4/1 اینچ به کوپلینگ ها وصل می شود. دنباله انواع متنوع دارد مانند، دنباله درون رزوه، دنباله برون رزوه، دنباله شلنگ خور.

462rating
نام
ایمیل
نظر
  • FREUD

  • BeA

  • FEMI

  • FARCO

  • GAV

  • DAMAR PLLUS

  • DAMAR

  • GRASS

  • PAG

دی ان ان